Caktohet arbitri i gjysmëfinales Angli-Danimarkë

Publikuar më: 6/7/2021, ora 22:32
EwdGUldWQAI3vTX

Caktohet arbitri i gjysmëfinales Angli-Danimarkë

Publikuar më: 6/7/2021, ora 22:32

UEFA ka caktuar dhe arbitrin që do të “mbajë drejtësinë” në gjysmëfinalen tjetër të Euro 2020, atë mes Anglisë dhe Danimarkës.

Do të jetë holandezi Danny Makkelie ai që do të ketë këtë detyrë të vështirë që do të luhet të mërkurën në mitikun britanik të Wembley.

Arbitri holandez do të asistohet nga Hessel Steegstra dhe Jande Vries si dhe Pol van Boekel në Var.