Rafaella Carra nderohet dhe në Wembley

Publikuar më: 6/7/2021, ora 22:26
raffaella carra a2 cnn news lajme showbiz italia 3 862x579

Rafaella Carra nderohet dhe në Wembley

Publikuar më: 6/7/2021, ora 22:26

Një moment emocionues është regjistruar përpara nisjes së gjysmëfinales mes Italisë dhe Spanjës në stadiumin e Wembley.

Organizatorët përkujtuan yllin me muzikës Rafaella Carra, e cila ndërroi jetë një ditë më parë, duke vendosur një nga këngët më të njohura të saj “A far l’amore comincia tu”.

UEFA pranoi kërkesën e federatës italiane dhe kënga hit në arenën ndërkombëtare u vendos ndërsa të dy ekipet po bënin nxehjen.

Kënga u këndua në kor nga të gjithë tifozët italianë që kishin mbushur shkallët e Wembley.