Rama: Shqipëria arrin 1 milion vaksinime

1 milion vaksinime 1100x620

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se është arritur shifra e 1 milion vaksinimeve në shtëpi.

Ndërkohë, në rrjetet sociale shkroi edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Ia kemi dalë të kryejmë mbi 1 MILION vaksinime dhe nuk do të ndalemi derisa qytetari i fundit të vaksinohet”, shkruan Manastirliu.