10 mijë italianë në finalen e Wembley-t, por kanë kushte

Publikuar më: 7/7/2021, ora 22:25
wembleystadium2 904x579

10 mijë italianë në finalen e Wembley-t, por kanë kushte

Publikuar më: 7/7/2021, ora 22:25

Italia merr dritën jeshile për 1000 tifozë që mund të udhëtojnë nga Italia drejt Londrës për të ndjekur finalen e Wembley.

Lajmin e bën të ditur Federata Italiane e Futbollit që tregon se UEFA ka pranuar kërkesën e tyre, por me disa kushte.

Tifozët nuk mund të qëndrojnë më shumë se 12 orë në një vend të mbyllur në Angli dhe kur të kthehen në Itali duhet të kryejnë 5 ditë karantinë