Më i vlerësuari dhe më i dobëti tek Italia, notat e gjysmëfinales së parë

Nga A2 CNN
7 Korrik 2021, 00:16 | Futboll

Italia arriti të kalojë në finale të Euro 2020, pasi triumfoi pas penalltive ndaj Spanjës, ndërsa 120 minutat e lojës u mbyllën në barazim 1-1.

Chiesa është shpallur lojtari më i vlerësuar i ndeshjes pas golit spektakolar, ndërsa edhe lojtari më pak i vlerësuar në këtë takim është në radhët e Italisë, Barella.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu