Më i vlerësuari dhe më i dobëti tek Italia, notat e gjysmëfinales së parë

Publikuar më: 7/7/2021, ora 00:16
m5 3 1024x569

Më i vlerësuari dhe më i dobëti tek Italia, notat e gjysmëfinales së parë

Publikuar më: 7/7/2021, ora 00:16

Italia arriti të kalojë në finale të Euro 2020, pasi triumfoi pas penalltive ndaj Spanjës, ndërsa 120 minutat e lojës u mbyllën në barazim 1-1.

Chiesa është shpallur lojtari më i vlerësuar i ndeshjes pas golit spektakolar, ndërsa edhe lojtari më pak i vlerësuar në këtë takim është në radhët e Italisë, Barella.