UEFA dënon Anglinë pas ndeshjes me Danimarkën

Publikuar më: 10/7/2021, ora 15:25
Untitled collage 2021 07 10T152436.544 1024x576

UEFA dënon Anglinë pas ndeshjes me Danimarkën

Publikuar më: 10/7/2021, ora 15:25

UEFA ka gjobitur me 26 mijë paund Federatën Angleze të Futbollit në lidhje me incidentin, ku një lazer u drejtua nga portieri Kasper Schmeichel gjatë gjysmëfinales së Euro 2020.

Pamjet televizive treguan një dritë jeshile në fytyrën e portierit danez në momentin që Harry Kane po gjuante penalltinë e fituar nga Sterling në kohë shtesë.

Schmeichel arriti ta priste gjuajtjen e parë, por Kane ndoqi topin dhe e dërgoi atë në rrjetë për ta çuar Anglinë në finalen e së dielës kundër Italisë.