Itali-Angli, spektakël edhe para finales

Publikuar më: 11/7/2021, ora 21:45

Itali-Angli, spektakël edhe para finales

Publikuar më: 11/7/2021, ora 21:45

Finalja e kampionatit europian në Wembley, që sheh përballjen midis Italisë dhe Anglisë, u paraprijë nga një spektakël madhështor, që është edhe ai përmbyllës i Euro 2020.

Rreth 67.500 spektatorët që prej orësh ndodheshin në stadium patën mundësi të shijojnë spektaklin me një koreografi plot ngjyra, kërcime dhe muzikë, ku protagoniste ishte një kopje tejet e bukur i kupës që do të marrë ekipi kampion.

Atë të vërtetën e solli lojtari që shënoi golin vendimtar në edicionin e fundit, portugezi Eder.