Aksident i frikshëm në Thumanë-Lezhë, makina ndahet në dysh nga barriera mbrojtëse

Përditësuar më: 11/7/2021, ora 15:33

Aksident i frikshëm në Thumanë-Lezhë, makina ndahet në dysh nga barriera mbrojtëse

Përditësuar më: 11/7/2021, ora 15:33

Drejtuesi i mjetit “Wolkswagen” një i ri ka shpëtuar mrekullishit në një  aksidenti të rëndë dhe të  frikshëm. Ngjarja është shënuar në aksin rrugor Thumanë-Lezhë, ku një person ka mbetur i plagosur. Siç shihet në pamjet nga vendi i ngjarjes, makina është ndarë pothuajse në dysh nga barriera mbrojtëse e autostradës.

Mësohet se mjeti tip “Wolkswagen” me drejtues shtetasin A.B., 23 vjeç, ka humbur kontrollin duke u përplasur me barrierën anësore të rrugës.

Sipas policisë i riu që drejtonte mjetin ka pësuar shumë dëmtime  serioze por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.