Tifozë pa bileta mësyjnë stadiumin Wembley, ndërhyn policia

Publikuar më: 11/7/2021, ora 20:01

Tifozë pa bileta mësyjnë stadiumin Wembley, ndërhyn policia

Publikuar më: 11/7/2021, ora 20:01

Tension përreth stadiumit Wembley në prag të finales së “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë.

Tifozët anglezë kanë “pushtuar” rrugët me kore, por edhe me përleshje.

Madje, një grup tifozësh kanë tentuar edhe të hyjnë në stadium pa biletë, duke bërë që policia të ndërhyjë për t’i neutralizuar.