Tifozë pa bileta mësyjnë stadiumin Wembley, ndërhyn policia

Tension përreth stadiumit Wembley në prag të finales së “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë.

Tifozët anglezë kanë “pushtuar” rrugët me kore, por edhe me përleshje.

Madje, një grup tifozësh kanë tentuar edhe të hyjnë në stadium pa biletë, duke bërë që policia të ndërhyjë për t’i neutralizuar.