Birra dhe cigare, festa e “çmendur” e italianëve në Wembley

Publikuar më: 12/7/2021, ora 09:04
festa e italise ne dhomat e zhveshjes 1024x576

Birra dhe cigare, festa e “çmendur” e italianëve në Wembley

Publikuar më: 12/7/2021, ora 09:04

Italia rrëmbeu titullin e kampiones së Europës mes mijëra tifozëve në Wembley teksa mundi Anglinë pas penalltive.

Festa e stafit italian ishte e jashtëzakonshme në fushën e lojës pas ngritjes së titullit të dytë në historinë e tyre. Por në dhomat e zhveshjes, italianët kanë festuar gjatë, deri diku duke thyer edhe rregullat. Birra nuk mungoi për asnjë prej tyre, ndërsa Di Lorenzo është fotografuar edhe duke tymosur një cigare.