Italia kampion, Chiellini: E merituam sepse dominuam ndeshjen

Publikuar më: 12/7/2021, ora 00:36
chiellini 868x579

Italia kampion, Chiellini: E merituam sepse dominuam ndeshjen

Publikuar më: 12/7/2021, ora 00:36

Giorgio Chiellini deklaroi pas fitores së madhe të Italisë në “Euro 2020” se axurrët e merituan plotësisht fitoren.

“E ndjenim që kishte diçka magjike në ajër. E meritojmë këtë fitore. Është një emocion i pabesueshëm, jemi të veçantë, tani le ta shijojmë këtë sepse gjithçka është shumë e bukur. Fituam me meritë sepse, pavarësisht se pësuam gol shumë shpejt, luajtëm gjithmonë duke u zbavitur, duke mbajtur zotërimin e topit dhe duke dominuar ndeshjen”, deklaroi Chiellini.

Në lidhje me serinë e 11-metërshave, kapiteni i Italisë tha: “Ishim të qetë sepse ne kishim Donnarumma. Kemi kaluar nga Gigi (Buffon) te Gigio (Donnarumma)”.