Donnarumma, lojtari më i mirë i “Euro 2020”

Publikuar më: 12/7/2021, ora 00:15
donnarumma1

Donnarumma, lojtari më i mirë i “Euro 2020”

Publikuar më: 12/7/2021, ora 00:15

UEFA ka shpallur portierin e Italisë, Gianluigi Donnarumma, si lojtarin më të mirë të kompeticionit.

Pritjet e tij përcaktuese përgjatë gjithë “Euro 2020”, por sidomos në seritë e 11-metërshave në gjysmëfinalen ndaj Spanjës dhe në finalen ndaj Anglisë, bënë që të vlerësohej si më i miri i turneut.