Tifozët e Italisë dynden rrugëve për të festuar, ndërhyn policia

Tifozët e Italisë në vendin tonë shpërthyen në festë pasi Gigio Donnarumma priti penalltinë e Saka dhe i dha titullin kampion Evrope axurrëve.

Në shumë qytete, njerëzit dolën në rrugë me makina për të festuar, por në rastin e Shkodrës pati një ndërhyrje të policisë për t’i shpërndarë ata.