Cedric The Entertainer, prezantues i “Emmy Award”

Cedric the Entertainer Live from the Ville 1 1100x620

Cedric The Entertainer drejt Emmy Awards. Komediani, aktori dhe producenti i famshëm do të shërbejë si prezantues i mbrëmjes Gala të çmimeve Emmy, për herë të parë.

Ceremonia këtë vit do të rikthehet live, me të ftuar e spektatorë në sallë, por në numër të limituar.

 Ceremonia e 72-të e çmimeve Emmy do të mbahet më 19 shtator në Los Anxhelos.