Durrës, mbytet i moshuari kosovar tek “Shkëmbi i Kavajës”

Plazh golem shkembi i kavajes 1100x620

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durrës, ku një person ka humbur jetën teksa ndodhej në det.

Mbytja ka ndodhur në zonën e plazhit të njohur si  Shkëmbi i Kavajës. Viktima, një pushues 80-vjeçar nga Kosova, po lahej në det, dhe ndihmat e marra nuk e shpëtuan dot.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.