“Nuk e kuptova që fituam”, Donnarumma shpjegon pse nuk festoi pasi priti penalltinë vendimtare

Publikuar më: 13/7/2021, ora 17:49

“Nuk e kuptova që fituam”, Donnarumma shpjegon pse nuk festoi pasi priti penalltinë vendimtare

Publikuar më: 13/7/2021, ora 17:49

Gigio Donnarumma habiti të gjithë tifozët me qetësinë e tij pasi priti penalltinë ndoshta më të rëndësishme të karrierës së tij. Portieri italian priti goditjen e të riut Saka dhe nuk reagoi fare, por eci ngadalë dhe priti të vinin shokët e ekipit që po vraponin si të çmendur për ta përqafuar.

Por, reagimi i tij e ka një shpjegim: Donnarumma nuk e kishte kuptuar që Italia sapo kishte fituar Evropianin me pritjen e tij.

“Nuk e kuptova që kishim fituar. Pasi e prita penalltinë, nisa të ecja dhe po kontrolloja nëse VAR-i e konsideroi të rregullt. Në atë moment, pashë shokët që po vraponin drejt meje dhe aty e kuptova”, tha portieri 22-vjeçar për “Sky Sport”.