Sekuestrohen granata dhe eksploziv, udhëtonte me taksi që mos binte në sy

Screenshot 11 10 1100x620

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 28-vjeçar për veprën penale penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Gjatë kontrolleve të imtësishme, policia vuri në pranga 28-vjeçarin Samed Lisaj të cilit iu sekuestruan 2 granata dore, 4 kapsolla detonatore, 491 gramë lëndë eksplozive e dyshuar si C4 dhe 490 fishekë luftarakë.

Ky shtetas u arrestua, ndërsa udhëtonte me taksi në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar, ndërkohë që vijojnë hetimet për të zbuluar se cili ishte destinacioni i eksplozivit dhe armatimeve të tjera.