Mbytet në lumin Devoll një adoleshente nga Kuçova

devoll 1100x620

Një adoleshente është mbytur sot në lumin Devoll në fshatin Fermë Partizani të Kuçovës. Policia njofton se një grup fëmijësh të moshës 14-15 vjeç kanë shkuar për t’u larë në lumë dhe shtetasja G.K për pasojë është mbytur.

Punonjësit e policisë pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë të vazjës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.