Dinamo po bëhet e “frikshme”, merr edhe Ibrahimin

Ibrahimi 1100x620

Dinamo jo vetëm u rikthye në Superiore, por po tregon se ka ambicie për fitore.

Sot kryeqytetasit, që prej shume vitesh i kanë munguar elitës së futbollit shqiptar, kanë zyrtarizuar një goditje të madhe duke siguruar një sulmues të njohur si Agim Ibrahmi. Është vetë tetovari 32-vjeçar që zyrtarizoi kalimin në rrjetet sociale.

Ibrahimi ka një karrierë të pasur, ku ka qene protagonist në ekipe me emër si Maribor, Shkëndija dhe Cagliari në Serinë A

Ibrahimi ne sezoni e fundit ishte pjese e Kukësit, ku shënoi 15 gola në kampionat. Ibrahimi ka një karrierë të pasur, ku ka qene protagonist në ekipe me emër si Maribor, Shkëndija dhe Cagliari në Serinë A.