Grabiti dhe vrau dhe ish-menaxherin e bankës, arrestohet shqiptari në Itali

shqiptari 1100x620

Një grabitës shqiptar është ndaluar nga karabinierët italianë pasi qëlloi dhe vrau ish-menaxherin i bankës, aktualisht në pension, ndërsa tërhiqte para nga një bankomat. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për 31-vjeçarin Paulin Meçaj i akuzuar për vrasje në bashkëpunim me një tjetër person, i cili në proces identifikimi.

Ngjarja ka ndodhur në Leçe, ndërsa grabitësit dolën nga një rrugë anësore me fytyra të mbuluara dhe qëlluan disa herë mbi- 69-vjeçarin Giovanni Caramuscio.

Shqiptari dyshohet se përdori një pistoletë Beretta, e cila u gjet nga karabinierët në shtëpinë e tij.