Rama mbi bypass-in e Vlorës: Lehtëson qarkullimin, por zbulon edhe destinacione të reja

bypass 1100x620

Kryeministri Rama ka komentuar sërish hapjen e bypass-it të Vlorës, që është hapur dje për të gjithë kalimtarët, me përjashtim për momentin të mjeteve me tonazh të rëndë.

Duke postuar disa pamje nga vepra që cilësoi dje si “spektakolarja e infrastrukturës sonë kombëtare”, kryeministri nënvizoi si aksi tashmë  i hapur do të lehtësojë qarkullimin gjatë pikut të sezonit por do të mundësojë  gjithashtu destinacione të reja për t’u zbuluar.

MIRËMËNGJES 😊dhe me këtë panoramë të bajpasit të Vlorës, tashmë një aks i hapur për të lehtësuar qarkullimin gjatë pikut të sezonit e gjithashtu një destinacion i ri për t’u zbuluar, ju uroj fundjavë të mbarë🙏***nis në hyrje të Vlorës kur mbaron segmenti Levan-Vlorë dhe përfundon në Dukat- Fushë pasi kalon Orikumin.

Posted by Edi Rama on Friday, July 16, 2021

Bypass-i i Vlorës është me një gjatësi 30 kilometra. Nis në fundin jugor të autostradës Levan-Vlorë dhe përfundon në lindje të Orikumit, ku bashkohet me rrugën nacionale Orikum-Sarandë.