Bëhet zyrtare, Broja edhe 5 vite me Chelsea-n

armando broja nenshkruan me chelsea firma zyrtare 1100x620

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, ka zgjatur kontratën edhe për 5 vite me kampionët në fuqi të Champions League, Chelsea.

Pas një sezoni ku ishte i huazuar te Vitesse në Holandë, ku në 34 ndeshje realizoi 11 gola dhe një ndeshje miqësore një ditë më parë me Chelsea-n, Broja ka bindur drejtuesit e klubit londinez për zgjatjen e kontratës.

“Armando Broja ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë në Chelsea Football Club që e angazhon atë në Stamford Bridge deri të paktën verën e vitit 2026. Sulmuesi i ri, i cili do të mbushë 20 vjeç në shtator, kaloi sezonin e kaluar në huazim në Eredivisie me Vitesse Arnhem, ku bëri 34 paraqitje. 11 golat e tij ndihmuan ekipin holandez të merrte vendin e katërt dhe finalen e Kupës KNVB, në të cilën ata u mundën nga Ajax, dhe siguruan që ai të mbaronte sezonin si një nga adoleshentët me rezultatin më të mirë në Evropë”, thuhet në komunikatën e Chelsea-t për zgjatjen e kontratës me sulmuesin shqiptar.