Sezoni i ri futbollistik, Barcelona larg Camp Nou

mini UP3 20200105 FCB VIS View 1a Empty 1100x620

Barcelona përgatitet për t’u larguar nga Camp Noë këtë sezon dhe ky nuk është një revolucion, por gjithçka bëhet për nevojë.

Stadiumi mitik i blaugranave do t’i nënshtrohet një restaurimi me dëshirë të presidentit Laporta dhe për këtë arsye Messi me shokë do të luajnë në tjetër vend këtë vit.

Ashtu si Reali i Madridit që kur rinovoi stadiumin i luajti ndeshjet në Valdebebas, Barcelona po mendon që takimet si pritëse t’i zhvillojë në stadiumin ‘Johan Cruyff’ në qytetin sportive të Sant Joan Despí.