Tërmet në juglindje të vendit

termet lajm i fundit 1100x620

Një tërmet me magnitudë 4.0 ka tronditur mbrëmë juglindjen e vendit. Sipas të dhënave nga Qendra Europiane Mesdhetare e tërmeteve, ai ra rreth orës 22:21. Epiqendra e tërmetit u regjistrua rreth 8 km në lindje të qytetit të Korçës dhe ishte me thellësi 2 km.

Deri më tani, nuk ka të dhëna për dëme apo të lënduar në njerëz.