Prishtina “hipotekon” kalimin në raundin tjetër të Conference League, shkëlqen Otto John

Untitled collage 2021 07 20T202719.697 1100x620

Prishtina ka marrë një fitore të pastër ndaj Connah’s Quay në Conference League duke qenë pranë kalimit në turin e radhës të këtij kompeticionit.

Prishtinasit kanë fituar me rezultatin 4-1 ndaj uellsianëve në një takim që foli totalisht për vendasit. Otto John u kthye në heroi e ndeshjes me dy golat e tij dhe përse hyri si zëvendësues.

Gafa e portierit Nika në golin e miqve fatmirësisht nuk ndikoi në rezultat, duke i dhënë mundësinë Prishtinës që ruajë avantazhin në ndeshjen e kthimit.