Parashikimi i motit: 21 korrik 2021

Parashikimi i motit foto cover 1100x620

Kthjellimet mbizotërojnë bregdetin dhe zonat  perëndimore gjatë gjithë ditës, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore.

Mesdita fuqizon vranësirat në zonat lindore duke sjellë ndonjë shi të dobët në zonat kufitare juglindore. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rritje me 2-3°C sjell mesdita, duke shënuar në rang vendi maksimumin prej 35-36°C.

Era do të fryjë e lehtë nga veriperëndimi deri në mesditë, kur do të fuqizohet  në gjysmën perëndimore të vendit dhe në bregdet, aty ku dallgëzimi ngjitet 3-4 ballë.