Parashikimi i motit 26 korrik 2021

Parashikimi i motit 1100x620

Parashikohet një ditë e nxehtë dhe kryesisht e kthjellët deri në mesditë, kur vranësira kalimtare do të ketë në veri dhe zonat qendrore.

Bregdeti dhe jugu i Shqipërisë do të jenë me kthjellime. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes e mesditë duke luhatur vlerat termike nga 17 në mbi 38°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në mesditë dhe pasdite, nga drejtimi jugor, duke krijuar në brigjet detare  dallgëzim 2-3 ballë.