Parashikimi i motit 30 korrik 2021

Parashikimi i motit 1100x620

Në vend mbizotërojnë kthjellimet, ndërsa priten vranësira kalimtare në skajin verior dhe zonat lindore gjatë pjesës së dytë të ditës.

Temperaturat rriten lehtë në mëngjes, por rënie me 2°C sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 19 në 40°C.

Era do të fryjë e lehtë paradite, por sërish mesdita sjell forcim të erës në bregdet dhe ultësirën perëndimore, me drejtim veriperëndimor, ndërsa dallgëzimin në brigje vijon 3 ballë, por dallgëzim mbi 5 ballë do të ketë në det të hapur.