Iu kapën 11.6 kg kokainë në Durrës, Apeli lë në burg Bajron Gumenin

Përditësuar më: 19/8/2021, ora 10:55
kokaina nga kolumbia 3

Iu kapën 11.6 kg kokainë në Durrës, Apeli lë në burg Bajron Gumenin

Përditësuar më: 19/8/2021, ora 10:55

Gjykata e Posaçme e Apelit lë të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Bajron Gumenin, i akuzuar për “trafik të narkotikëve”, lidhur me sasinë prej 11.6 kg kokainë nga Ekuadori.

Gumeni është administrator dhe aksioner i “Alba Ekzotik Fruit”.

Avokati Baftjar Rusi kërkoi shfuqizim të masës dhe kalim të dosjes për kompetencë në Prokurorinë Durrës, pasi sipas tij, nuk ka grup të strukturuar kriminal.