E pabesueshme në Francë, ultrasit futen në fushë për t’u përleshur me futbollistët

Përditësuar më: 22/8/2021, ora 22:52

E pabesueshme në Francë, ultrasit futen në fushë për t’u përleshur me futbollistët

Përditësuar më: 22/8/2021, ora 22:52

Skena të pabesueshme në ndeshjen e Ligue 1, Nice-Marseille.

Mesfushori i miqve, Payet, goditet me shishe nga tifozët vendas. Francezi ia ktheu tifozëve duke i goditur me të njëjtën shishe, duke bërë që ultrasit të tërboheshin dhe të “pushtonin” fushën, duke u konfrontuar me lojtarët.

Ndeshja u ndërpre.