20 viktima nga koronavirusi në Kosovë, mbi 26 mijë raste aktive

kosova koronavirusi 1 1100x620

Kosova ka regjistruar 20 viktima dhe 932 raste të reja nga Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se raste aktive aktualisht janë 26 525. Ndërkaq, janë shëruar 962 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 114 661.

Në total, numri i rasteve aktive në Kosovë është 26 525, ndërsa nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja shtrënguese, të cilat do të qëndrojnë deri më 13 shtator.