Ndërpriten negociatat, Real heq dorë nga Mbappe

mbappe 1100x620

Një nga telenovelat e kësaj vere të merkatos duket se është pranë fundit.

Mediat raportojnë se rezistenca e pafund nga ana e drejtuesve të PSG ka bërë që Real Madrid të heqë dorë nga gara për të marrë shërbimet e francezit Kylian Mbappe.

Sky Sport shkruan se “Los Blancos” janë tërhequr nga interesimi në këtë merkato dhe do të tentojnë sërish në janar.

Reali kishte paraqitur një ofertë 170 milionë euro plus 10 milionë euro bonuse për Mbappe dhe i kishin lënë afat deri të hënën PSG për një përgjigje.