Cristiano zyrtarizohet tek United dhe “thumbon” Juventusin: U ktheva aty ku më takon

cristiano united 1 600x338

Cristiano Ronaldo ka reaguar për herë të parë pasi u zyrtarizua si futbollist i Manchester United.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, sulmuesi portugez u shpreh se është kthyer aty ku i takon të jetë.

“United ka pasur gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time. Mezi po pres të kthehem të luaj në “Old Trafford”. U ktheva aty ku më takon”, lexohet në mesazhin e CR7, ku në fund shkruan se ky kthim ishte për Sir Alex Ferguson.

Portugezi do të mbajë sërish numrin 7 te Manchester United, pasi Edinson Cavani vendosi të mbajë numrin 21, atë që përdor edhe kte Uruguai.