Çështja Bajrami, Empoli jep dritën jeshile, mesfushori i gatshëm ndaj Polonisë

EMPOLI I HAP RRUGEN BAJRAMIT PER NE KOMBETARE frame 803 1100x620

Nedin Bajrami do të jetë në dispozicion të trajnerit Edi Reja edhe për sfidën e kësaj të enjteje kundër Polonisë.

Pasi siguroi lejen nga gjykata e arbitrazhit sportive për tu veshur kuqezi, Bajrami u përball me një ngërç nga klubi i Empolit që nuk u njoftua në kohë dhe lejoji mesfushorin të ishte i pranishëm vetëm për ndeshjet kundër Hungarisë dhe San Marinos.

Situata ka marrë zgjidhje dhe klubi italian ka hapur rrugën që Nedin Bajrami që të jetë i gatshëm edhe për këtë përballje.

Kështu, fantazisti i ri i Kombëtares Shqiptare pritet të debutojë dhe të jap kontributin e tij që në sfidën ndaj Polonisë.

  • LAJMI I FUNDIT | Lëkundje tërmeti ndihen në Tiranë
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3,9
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti, 22 kilometra në verilindje të Tiranës