Bilanc tragjik në Kosovë, 170 viktima brenda 1 jave

Koronavirusi ne kosove 1100x620

Në Kosovë u konfirmuan edhe 32 viktima nga koronavirusi ndërsa u konfirmuan edhe 1.612 raste pozitive.

Në 24 orët e fundit 2,460 pacientë u shëruan, ndërsa raste aktive me koronavirus aktualisht janë 26,524.

Në total, mbi 296 mijë qytetarë janë vaksinuar me nga dy doza në Kosovë. Ndërkaq në shtatë ditët e fundit, Kosova ka regjistruar 11,440 raste të reja dhe 170 viktima.