Kritika të shumta për Van Dijk për këtë veprim në intervistën pas ndeshjes

Mbrojtësi i Holandës, Virgil van Dijk, është kritikuar shumë në rrjetet sociale pas një veprimi që bëri në intervistën pas ndeshjes që kombëtarja e tij barazoi 1-1 ndaj Norvegjisë.

Futbollisti i Liverpool shtyu me dorë dhe largoi me neveri një tifoz që kishte zbritur në fushë dhe i kërkoi të bënte një foto me të.