Lewandowski merr mbrojtjen shqiptare përpara, Polonia shënon të tretin

WhatsApp Image 2021 09 02 at 22.04.50 1100x620

Sulmuesi Lewandowski ka treguar edhe njëherë përse është një ndër lojtarët më të mirë në botë.

Polaku ka marrë të gjithë mbrojtjen shqiptare përpara dhe më pas ka pasuar tek Krychowiak, i cili e ka pasur shumë të lehtë për të shënuar golin e tretë për ekipin e tij.

Lojtari i Bayern shënoi dhe golin e parë në këtë takim në minutën e 11.