Polonia me fat, kalon në avantazh në fund të pjesës së parë

WhatsApp Image 2021 09 02 at 21.34.17 1100x620

Polonia ka shënuar dhe golin e dytë në përballjen e saj me Shqipërinë në Varshavë.

Vendasit përfituan nga një përgjumje e mbrojtjes shqiptare dhe një top pa pretendime i kthyer nga Buksa preku shtyllën e Berishës dhe përfundoi në rrjetë.

Me rezultatin 2-1 është mbyllur dhe pjesa e parë e takimit.