Zgjat vetëm 11 minuta, Lewandowski ndëshkon Shqipërinë

WhatsApp Image 2021 09 02 at 21.02.38 600x338

Është zhbllokuar takimi mes Polonisë dhe Shqipërisë, i vlefshëm për eliminatoret e Botërorit 2022.

Lojtari më i mirë i polakëve, Robert Lewandoswki gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 11 të takimit duke kaluar ekipin e tij në avantazh.