1.5 milionë të vaksinuar në Shqipëri, Rama apel qytetarëve: Vaksinohuni

241135958 10158989556536523 6605296465404939658 n 1100x620

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel qytetarëve që të vaksinohen teksa ka publikuar në “Facebook” shifrën totale të vaksinimeve, 1.5 milionë.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni! #MbroniShëndetin #VaksinatShpëtojnëJetë #ShqipëriaBuzëqesh ”, shkruan Rama.

Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë shënuar tre viktima dhe 895 raste të reja.

Aktualisht janë 11,288 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 114 pacientë.