Gjendet pas 50 vitesh, albumi i Bob Marley në treg nga 3 shtatori

bobmarleymurals 5f0e850489 600x338

Thuajse gjysmë shekulli. “Bob Marley and the Wailers: The capitol session ’73” u regjistrua në fshehtësi të madhe, më pas u zhduk për dekada të tëra.

Tashmë albumi i një prej legjendave të muzikës reggea u rigjet papritur, u rimasterizua dhe tashmë është gati për publikun.

Më 3 shtator, albumi i Bob Marley, doli në shitje për të gjithë fansat e tij, në të gjitha versionet e mundshme në DVD, CD dhe formatet e tjera digjitale.