Koret raciste në Hungari-Angli, FIFA nis hetimet

Untitled collage 2021 09 04T173526.167 1100x620

FIFA ka nisur një procedim disiplinor në lidhje me thirrjet raciste që kishin në shënjestër lojtarët e Anglisë gjatë ndeshjes në Hungari, të vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës.

Raheem Sterling dhe Jude Bellingham ishin dy lojtarët që u ofenduan në kor nga tifozët hungarezë.

Lojtarët e Anglisë gjithashtu u qëlluan me sende të forta dhe në pjesën e dytë një flakadan u hodh në tapetin e gjelbër të “Puskas Arena”.

Kombëtarja angleze reagoi menjëherë për këto ngjarje të shëmtuara duke i cilësuar ato të papranueshme.