Enrique Iglesias njofton daljen në “pension”

Publikuar më: 5/9/2021, ora 17:33

Enrique Iglesias njofton daljen në “pension”

Publikuar më: 5/9/2021, ora 17:33

Enrique Iglesias njofton tërheqjen nga muzika. Këngëtari i famshëm spanjoll bëri me dije vendimin e tij, pasi lajmëroi publikimin e albumit të tij të ardhshëm, të quajtur ‘Final’ (Fundi). Ky do të jetë albumi i njëmbëdhjetë i artistit, pas 25 vitesh në muzikë.

“Unë jam në atë moment të jetës sime, në atë kapitull të jetës sime, që mendoj se është koha e duhur për të ndaluar. “Titulli‘ Final ’ka shumë kuptim. Po përpiqem t’ju them se mund të jetë albumi im i fundit. Nuk është diçka për të cilën kam menduar muajt e fundit, por vitet e fundit. Unë kam menduar për këtë që nga viti 2015. Unë kurrë nuk do të ndaloj së prodhuari muzikë dhe duke shkruar këngë, por do ta bëj ndryshe”, tha më tej këngëtari në një emision radiofonik.

Enrique Iglesias filloi karrierën e tij të suksesshme muzikore kur ishte vetëm 20 vjeç. Ai debutoi në vitin 1995 me këngën “Si tú te vas”, hiti i tij i parë i madh. Që atëherë, këngët e tij në anglisht dhe spanjisht arritën të pushtojnë mijëra njerëz në të gjithë botën.