Festivali i muzikës rave “Renegade Man” mbledh qindra të rinj në shkretëtirë

Ndonëse organizatorët e festivalit “Burning Man” kishin deklaruar më parë anulimin e tij për shkak të pandemisë, qindra të rinj u mblodhën në shkretëtirë për të marrë pjesë në një festë jozyrtare të quajtur “Renegade Man”.

Të pranishmit publikuan foto në rrjetet sociale për të dokumentuar pjesëmarrjen e tyre në eventin gjigant që u mbajt në Shkretëtirën e Shkëmbit të Zi në Nevada, 150 km në veri të Renos.

Nën një atmosferë fantastike me drita e lazer, të rinjtë e veshur në stilin hipi, me aksesorë të ndryshëm kërcyen nën ritmet e muzikës “tecno” dhe “house”, ndonëse “Renegade Man” ishte plani B i eventit të përvitshëm “Burning Man”.

 • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve
 • LAJMI I FUNDIT | Fico: Dy javët e fundit situata ka pësuar ndryshime të ndjeshme
 • LAJMI I FUNDIT | Fico: Totali i rasteve aktive mbi 12700, 458 për 100 mijë banorë
 • LAJMI I FUNDIT | Fico: Numri i humbjeve të jetës në raport me rastet është 1,6%
 • LAJMI I FUNDIT | Fico: 741 819 persona të vaksinuar me dy doza, 33% e popullsisë
 • LAJMI I FUNDIT | Bino: Mbulimi vaksinal në rritje, nuk kemi humbje të vaksinave
 • LAJMI I FUNDIT | Bino: Vaksinimi duhet të arrijë mbi 95% në të gjitha grupmoshat
 • LAJMI I FUNDIT | Kraja: 230 të shtruar në spitale, 30% e kapaciteteve ende të lira
 • LAJMI I FUNDIT | Kraja: 0,001% e rasteve në spital janë të vaksinuar
 • LAJMI I FUNDIT | Kraja: 0,0006% e viktimave nga Covid-19 janë të vaksinuar
 • LAJMI I FUNDIT | Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat anti-Covid
 • LAJMI I FUNDIT | Rakacolli: Arsimtarët e pavaksinuar, test PCR negativ çdo javë
 • LAJMI I FUNDIT | Bino: Incidenca te të vaksinuarit, 22 herë më e ulët se të pavaksinuarit