Vatër e madhe zjarri në Novoselë, flakët kërcënojnë aksin nacional

Untitled collage 2021 09 07T120454.531 1100x620

Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë një zonë me pyje dhe shkurre në fshatrat Panaja dhe Bishan, në komunën Novoselë të Vlorës.

Zjarri ka përparuar me shpejtësi duke djegur një sipërfaqe të madhe me bimësi dhe rrezikon dhe personat që kalojnë në këtë zonë pasi i është afruar shumë rrugës.

Efektivët e zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë dhe po punojnë për të vënë flakët në kontroll.

  • LAJMI I FUNDIT | Lëkundje tërmeti ndihen në Tiranë
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3,9
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti, 24 kilometra në verilindje të Tiranës, me thellësi 10 km
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti ndodhi saktësisht 2 vite pas atij të 21 shtatorit 2019