E tmerrshme! Hiena del nga xhungla dhe sulmon të moshuarin

Untitled collage 2021 09 08T103438.242 1100x620

Videoja e mëposhtme tregon pamjet që të lënë pa frymë të një momenti kur një hienë del nga pylli dhe sulmon një burrë të moshuar që po ecte në rrugë bashkë me qenin e tij.

Në pamje shihet kafsha e egër që afrohet ngadalë përpara se të hidhet mbi të moshuarin, i cili shpëtoi falë ndërhyrjes së disa personave të tjerë.

Incidenti ndodhi në fshatin Kharpudi të qytetit Pune, pjesë e shtetit indian të Maharastras.