Parashikimi i motit: 8 shtator 2021

Parashikimi i motit 1100x620

Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të shkurtra mbizotërojnë sot motin në të gjithë vendin duke sjellë shira të dobët në jug dhe zonat lindore.

Në qendër të vendit pritet vetëm ndonjë rrebesh i izoluar. Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes, rënia vijon me 1-2°C edhe gjatë mesditës, duke ulur maksimumin në rang vendi në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në tokë dhe det nga drejtimi verior, ndërsa dallgëzimi në brigjet detare do të jetë 2 ballë.