Tragjedi në Kosovë, humbin jetën nga zjarri dy të mitur

Tragjedi ne Kosove humbin jeten nga zjarri dy te mitur 1100x620

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Kosovë, ku dy fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në shtëpinë e tyre.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Ujzë të Gjakovës.

Ekipet zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë konstatuar trupat e pajetë të dy fëmijëve që ishin bllokuar në banesë.

Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë që policia ka nisur hetimet.