Pak orë nga nisja e Kuvendit, Basha mbledh kryesinë e grupit PD

Publikuar më: 9/9/2021, ora 19:44

Pak orë nga nisja e Kuvendit, Basha mbledh kryesinë e grupit PD

Publikuar më: 9/9/2021, ora 19:44

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme kryesinë e grupit parlamentar të PD, kur kanë mbetur vetëm pak orë nga nisja e punimeve të legjislaturës së re të Kuvendit.

Në këtë mbledhje marrin pjesë përveç Bashës, sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, 4 nënkryetarët e partisë dhe drejtuesit e komisioneve.

Nesër pritet mbledhja e grupit parlamentar.

Kryetar i grupit parlamentar të PD do të jetë Afred Rushaj, nënkryetarë janë Ervin Salianji dhe Luaçiano Boçi. Zëdhënëse e grupit të PD do të jetë Oriola Pmapuri, sekretar Arbi Agalliu.

Në përbërjen e kryesisë së grupit të PD-së do të jenë: